Jak zapłacić mniej za czarter jachtów na Mazurach?

przez | 25 stycznia, 2020

Planujesz w tym roku czarter jachtów na Mazurach? Zobacz kiedy zdecydować się na wynajem jachtów, aby zapłacić mniej.

Ile zapłacimy za czarter jachtu na Mazurach w roku 2020?

W zależności od jachtu i okresu, w którym planujemy czarter zapłacimy od stu kilkudziesięciu złotych do nawet kilkuset złotych za dobę. Są jednak sposoby, aby za czarter zapłacić mniej.

Na przykład warto o czarterze pomyśleć zawczasu. Jeśli będziemy rezerwować czarter już zimą (styczeń-luty), to w wielu firmach czarterowych możemy liczyć na kilkuprocentowe zniżki. Sporą zniżkę możemy także ustrzelić w ofertach last minute, tych jednak trudno polecić wszystkim, bowiem czekając do ostatnich dni z rezerwacją czarteru może się okazać, że nie znajdziemy oferty w takiej, która by nas satysfakcjonowała (na przykład odpowiedniego dla nas jachtu, lub czarteru z interesującej nas przystani czarterowej).

Trzeba też pamiętać, że jedną z najistotniejszych rzeczy, które mogą obniżyć koszt czarteru jachtu jest termin, w jakim chcemy wynająć łódź. Omijając najbardziej oblegane przez turystów terminy możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent. Jakich terminów należy omijać. Przede wszystkim okres majówki (1-3 maj), długie weekendy w ciepłe miesiące oraz letnie wakacje, zwłaszcza w terminach lipiec – 15 sierpnia.

Warto też zawsze negocjować cennikowe oferty, bywa, że dzięki temu oszczędzimy dodatkowe kilka procent z ceny wynajmu jachtu.

Wiele firm czarterowych daje też inne zniżki, na przykład dla studentów, stałych klientów czy za czarter więcej niż jednego jachtu. Warto więc, jeśli planujemy wybrać się większą grupą rezerwować jachty razem, a nie oddzielnie.

Przykładowy cennik czarteru jachtów w 2020 roku na Mazurach można znaleźć tutaj: https://piraci.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *