Wynajęliśmy busa i zwiedziliśmy Kraków i wszystko co ciekawe wokół!

przez | 10 stycznia, 2024

Długo zastanawialiśmy się jak zorganizować swój wypad do Krakowa i okolic. Przekonywaliśmy wszystkich, że da się w ciągu jednego weekendu zobaczyć „wszystko co ciekawe”. Okazało się, że dało się, choć może nie do końca wszystko, ale naprawdę bardzo dużo w nieco więcej niż jeden weekend!

 

Do Krakowa udaliśmy się większą grupą – w osiem osób drogą powietrzną. Od niedawna z lotniska Olsztyn – Mazury w Szymanach koło Szczytna istnieje możliwość bezpośredniego lotu z Mazur do Krakowa. Postanowiliśmy skorzystać z tej możliwości i dzięki temu szybko i tanio dotarliśmy na lotnisko w podkrakowskich Balicach.

Bezpośrednio na lotnisko skorzystaliśmy z wynajmu busa. I dzięki temu bezpośrednio z lotniska mogliśmy rozpocząć – bez niepotrzebnej zwłoki – zwiedzanie Krakowa i okolic. Na marginesie – zwrotu busa też dokonaliśmy na lotnisko, a za wynajem auta na całe 3 doby, wraz ze wszelkimi opłatami, wydaliśmy coś około 800 złotych, czyli za wynajem za 3 doby wyszło coś około stówki „na łebka”. Oczywiście do kosztów naszych wojaży busem doszedł jeszcze koszt paliwa, czyli ponad drugie tyle, ale w sumie i tak – patrząc na sumę przejechanych kilometrów oraz niezapomnianych wrażeń – kosz przejazdów wyszedł śmiesznie tanio.

Busa wynajęliśmy za pośrednictwem strony internetowej https://wynajem-busow-krakow.pl/. Rezerwacji dokonaliśmy online, a wszelkie formalności dokonane były już na miejscu, to znaczy na lotnisku Kraków – Balice, gdzie umówiliśmy się na odbiór „naszego” busa. Naszego, bowiem samochód ten stanie się niemal naszym domem na kolejne trzy doby.

W sumie w ciągu trzech dni udało nam się zwiedzić Kraków – Wawel, Kazimierz i niektóre muzea, Auschwitz – Birkenau, Wieliczkę, a także wyskoczyć na jedną noc do Zakopanego. Kilometrów więc zrobiliśmy sporo, a w naszych głowach zostało wiele niezapomnianych wrażeń z Krakowa i okolic.

 

/Art. sponsorowany/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *